Rozwiązania firmy Enervent Enervent.

Wyczerpywanie się paliw kopalnych, wzrost cen energii, a także rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego, powodują zwiększenie zainteresowania budową obiektów o zredukowanym zapotrzebowaniu na energię. Urządzeniem, które umożliwia utrzymanie odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniach, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii poprzez jej odzysk jest rekuperator.

Świeże powietrze w pomieszczeniu to gwarancja dobrego samopoczucia osób w nim przebywających, a także wyeliminowanie takich problemów jak nadmierna wilgoć, a co za tym idzie pojawiająca się pleśń i grzyb.
Nad zapewnieniem odpowiedniej jakości powietrza i odzyskiem energii czuwa producent central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła firma Enervent. Centrale rekuperacyjne są produkowane przez fiński koncern od ponad 25 lat.

W centralach zastosowano wymiennik obrotowy, który umożliwia odzysk ciepła i chłodu oraz zapobiega przesuszaniu powietrza w pomieszczeniach. Wymiennik sprawdza się nawet w ciężkich zimowych warunkach panujących w Skandynawii.

EnerventR Pingvin – urządzenie do montażu pionowego, o wydajności do 313 m3/h. Dostarczane jest wraz ze sterownikiem; dostępna wersja z nagrzewnicą wtórną.

EnerventR LTR – urządzenie do montażu poziomego, o wydajności do 1400 m3/h. Dostarczane jest wraz ze sterownikiem; dostępna wersja z nagrzewnicą wtórną.

EnerventR Piccolo – urządzenie do montażu pionowego z możliwością dostawy wraz z okapem kuchennym i wbudowanym sterowaniem, wydajność do 266 m3/h.

EnerventR Pelican PRO Greenair HP- urządzenie z zabudowaną pompą ciepła do montażu pionowego, o wydajności do 648 m3/h. Dostarczane jest wraz ze sterownikiem.

EnerventR EDX- urządzenie łączące pompę ciepła wraz z odzyskiem, możliwość podgrzewania i chłodzenia pomieszczeń. Dostarczane wraz ze sterownikiem i jednostką zewnętrzną.

Więcej szczegółów na stronie internetowej firmy Enervent