EKOLOGICZNE KOTŁOWNIE WĘGLOWE

Do niedawna, ogrzewanie przy użyciu węgla wiązało się z emisją wielu zanieczyszczeń, ciągłą kontrolą spalania w kotłach oraz dużą ilością dymu. Aktualną alternatywą są ekologiczne kotły węglowe. Tak,  to możliwe – spalanie bez dymu! Kilkadziesiąt lat temu, opracowano technologię spalania węgla kamiennego przy użyciu specjalnego kotła z palnikiem retortowym, w którym dozowaniem i podawaniem węgla steruje mikroprocesor. Nowoczesne piece CO, pozwalają na automatyczne i praktycznie bezobsługowe wykorzystanie potencjału energetycznego, drzemiącego w węglu.

KOTŁY NA PELLET

Kotły na paliwo stałe to nie tylko kotły węglowe. Obecnie, coraz bardziej popularniejsze są ekologiczne kotły, które spalają ekologiczny pellet.
Pellet jest paliwem formie granulatu, uzyskiwanym z biomasy, przeznaczonym głównie do spalania w indywidualnych jak i zbiorowych instalacjach grzewczych. Pellet produkuje się z odpadów drzewnych, uprawianych w tym celu roślin, oraz odpadów i produktów ubocznych rolnictwa. Pellet drzewny – powstaje ze sprasowania trocin, które powstają podczas prac tartacznych oraz innych działań związanych z obrabianiem produktów drzewnych.
Oferowane przez nas ekologiczne kotły na pellet, podczas procesu spalania nie wytwarzają szkodliwych dla człowieka i środowiska związków chemicznych. Spełniają także wszelkie obowiązujące wymagania emisyjne w kraju i za granicą.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty ekologicznych kotłowni węglowych.