Wyczerpywanie się paliw kopalnych, wzrost cen energii, a także rosnące zanieczyszczenie środowiska naturalnego, powodują zwiększenie zainteresowania budową obiektów o zredukowanym zapotrzebowaniu na energię. Urządzeniem, które umożliwia utrzymanie odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniach, przy jednoczesnym oszczędzaniu energii poprzez jej odzysk jest rekuperator.

Świeże powietrze w pomieszczeniu to gwarancja dobrego samopoczucia osób w nim przebywających, a także wyeliminowanie takich problemów jak nadmierna wilgoć, a co za tym idzie pojawiająca się pleśń i grzyb.
Nad zapewnieniem odpowiedniej jakości powietrza i odzyskiem energii czuwają centrale wentylacyjne/rekuperacyjne z odzyskiem ciepła.

Systemy wentylacyjne opierają się na zapewnieniu przepływu powietrza przez wszystkie pomieszczenia. Odpowiednio do zapotrzebowania i poziomu wilgotności, wentylatory wyciągają powietrze z łazienki, kuchni, WC lub zmywalni, bezpośrednio na zewnątrz lub przez komin wentylacyjny. W ten sposób w mieszkaniu zostaje wytworzone niewielkie podciśnienie, które powoduje, że świeże, przefiltrowane powietrze wpływa do sypialni i pokoi przez nawiewniki. Otwory w drzwiach lub szczelina pod nimi gwarantują przepływ powietrza między nawiewnikami a wentylatorami wyciągowymi. Dzięki temu odbywa się ciągły transport świeżego powietrza bez hałasu, bez przeciągu i bez zanieczyszczeń. Ochrona przed naporem wiatru i ograniczone natężenie przepływu zapewniają brak przeciągów. Zintegrowane tłumiki akustyczne gwarantują przedostawanie się do pomieszczenia wyłącznie świeżego powietrza, eliminując hałas.

Oferujemy kompleksową usługę dostawy, montażu i serwisu urządzeń wiodących, światowych firm.