Firma NOWREM Group z siedzibą w Jaworznie, prezentuje bardzo ciekawe rozwiązania techniczne, amerykańskiej korporacji Demilec USA, która jest producentem innowacyjnych ociepleń, które często nazywane są „izolacjami przyszłości”.

Te nowoczesne ocieplenia, to izolacyjne pianki natryskowe, które tuż po zastosowaniu potrafią się rozrosnąć aż 120-krotnie! Dzięki temu, pianki te szczelnie wypełniają wszelkie zagłębienia i szczeliny, niedostępne gdybyśmy chcieli dokonać ocieplenia, np. za pomocą wełny mineralnej.

Wedle zapewnień producenta, zastosowanie pianek natryskowych Demilec pozwala na ograniczenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji, nawet o 50% !


„Wyobraź sobie konstrukcję, która redukuje hałas z zewnątrz oraz uniemożliwia przedostawanie się kurzu, pyłków i innych zewnętrznych zanieczyszczeń do wewnątrz. Wyobraź sobie nieprzerwaną wygodę w swoim domu bez względu na porę roku. Czy jesteś gotowy zmienić swoje wyobrażenia o nowej rzeczywistości? Izolacyjna pianka natryskowa stała się właśnie pomostem, który połączył przyszłość z teraźniejszą rzeczywistością. To niedościgły lider w dziedzinie oszczędzania energii i komfortu. Niezależnie od tego czy jesteś już właścicielem jednorodzinnego domu, hali, biurowca czy obiektu użyteczności publicznej lub masz zamiar kupić lub wybudować nowy budynek, technologia Demilec (USA) oferuje energooszczędną piankę natryskową jako rozwiązanie Twoich potrzeb w zakresie izolacji.”

Pianki izolacyjne to nie tylko obniżenie kosztów ogrzewania, ale również doskonała osłona przed hałasem. Pianka natryskowa uszczelnia szczeliny, uniemożliwiając dźwiękom wędrowanie z powietrzem. Ponadto sama struktura otwartych komórek w pianach typu Sealection 500 czy Sealection Agribalance stanowi idealną zaporę dla niepożądanych dźwięków.

SEALECTION® 500 jest otwarto-komórkową, paro-przepuszczalną pianą natryskową, która rozrasta się 120-krotnie w ciągu kilkunastu sekund, izolując powierzchnię i tworząc jednolitą bez-łączeniową, energooszczędną powłokę. Pianka wypełnia i uszczelnia dokładnie każdą szczelinę, łączenie, szparę oraz pustą przestrzeń, eliminując mostki termiczne. Produkt charakteryzuje się błyskawiczną aplikacją na wszystkie standardowe materiały używane w budownictwie (blacha, beton, drewno, płyta OSB, folia). SEALECTION® 500 nie wymaga stosowania membran paro-izolacyjnych. Pianka podnosi sprawność energetyczną budynku nawet o 50 %, oferując przy tym jednocześnie wygłuszenie konstrukcji i poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. SEALECTION® 500 może być nakładana przez cały rok, bez względu na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Poprzez znaczącą eliminację przepływów powietrza przez przegrody, system zapobiega migracji ciepła z obiektu podczas chłodów i jego napływowi do wewnątrz w czasie upałów. Pianę wyróżnia także brak obecności związków alergicznych i rakotwórczych, związków CFC i HCFC oraz fakt, że czynnikiem pieniącym nie są tu kontrowersyjne środki chemiczne, lecz para wodna!

Więcej informacji udziela nasz doradca techniczny, GIM Tokarz pod nr tel. 604-811-170