::Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne

Skorzystaj ze Słońca – bezpłatnego żródła energii!

Kolektor słoneczny to urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz lub gaz.
NOWREM jest autoryzowanym przedstawicielem czołowych firm, produkujących najwyższej jakości kolektory słoneczne (Weishaupt, Saunier Duval (Vaillant) , Hoval, Hewalex, Cosmosun).
    Więcej… »

Dopłata 45% na zestawy solarne

Już kilka tysięcy właścicieli domów skorzystało z dotowanego przez państwo kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFŚiGW) uruchomił w roku 2010 specjalny program we współpracy z UE, z którego mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych, ale również podmioty takie jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe – pod warunkiem, że nie korzystają z miejskiej sieci ciepłowniczej. Tak więc osoby i instytucje spełniające powyższe kryteria, mogą liczyć na spłatę przez Fundusz 45% kredytu przeznaczonego na inwestycje solarne.   Więcej… »

Jaki wybrać kolektor słoneczny?

Kolektory słoneczne w Polsce maja już ugruntowaną pozycję – nie są postrzegane jako synonim luksusu ale jako alternatywne, ekologiczne źródło energii odnawialnej. W obecnie budowanych domach, coraz więcej osób decyduje się na montaż kolektorów solarnych by zmniejszyć koszty ich ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

W Polsce ok.90% instalacji solarnych montowanych jest by pozyskać energię do podgrzania ciepłej wody użytkowej (CWU). Powodem tego jest to, że woda podgrzana nie musi mieć aż tak wysokiej temperatury jak woda stosowana w centralnym ogrzewaniu domu. Więcej… »